Bardak süsleme

Kızlar selam!
Evde boş boş otururken bişeyler yapma isteğiyle uyandım ve işe bardak süsleyerek başladım. Malzemeler oldukça basit ve heryerde bulabilirsiniz. Ben çiçekli şeyleri çok sevdiğim için önce markete gidip çiçekli bir peçete aldım. Daha sonra kırtasiyeden Peçete tutkalı, ahşap verniği ve bir tane de fırça aldım. Evde duran ve kullanılmayan 2 adet kulplu bardağı da raftan aldıktan sonra işlemlere başladım.
Malzemeler:


Yapılışı:
Öncelikle bardağın çevresini  tutkalla boyuyoruz. Daha sonra istediğiniz desendeki peçeteki yavaş yavaş etrafını saracak şekilde yapıştırıyoruz. Hava kalmaması için üzerinden kaşıkla bastırabilirsiniz. Daha sonra kurumasını bekliyoruz 15 dakka falan sürüyor. Kuruduktan sonra su bazlı verniği uyguluyorsunuz. Daha sağlam olması için 2 saat arayla tekrardan vernikleyin. Bu bardakları bulaşık makinesinde yıkamayın, elinizde yıkayabilirsiniz.
Sonuç:
Öneriler:
Salça kutularını süsleyip kalemlik yahut saksı olarak kullanabilirsiniz. 

Umarım memnun kalmışssınızdır:)


5 yorum:

  1. Emeğine sağlık cok güzel

    YanıtlaSil
  2. Coook guzelmis ceren bayilldimm

    YanıtlaSil
  3. BEN YAPMASINI BİLMEYEN OLARAK BİLGİ VERDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM ELLERİNİZE SAĞLIK KİMSE İLK ÖNCE HANGİ OBJEYİ YAPACAKSAK OBJEYİ BOYAYIP SONRA PEÇETEYİ YAPIŞTIRILDIĞINI SÖYLEMİYOR. BEN PEÇETEYİ ARKASINDAN BOYUYORUZ SANIYORDUM, BÖYLESİ DAHA KOLAY OLUR SANIRIM. BENDE BAŞLAYACAĞIM NASİP OLURSA ÇOK TEŞEKKÜRLER :)))

    YanıtlaSil

Ceren Aslıhan Sağ © 2013 · All Rights Reserved. Blogger tarafından desteklenmektedir.